TZ – Seminář pro učitele středních škol

Tisková zpráva
23.
10. 2019

Seminář pro učitele středních škol

Obecně prospěšná společnost Energeia a Univerzita Pardubice uspořádaly společně seminář pro učitele středních škol. Celodenní akce pod názvem „Smysl vzdělávání v dějinách myšlení“ proběhla v rámci projektu Kontexty humanity na půdě Univerzity Pardubice ve středu 23. října 2019. Určena byla přednostně pedagogům z Pardubického kraje.

Během oficiálního programu vystoupili tři přednášející, jejich proslovy byly spojené s diskusí. Jakub Jinek z Univerzity Pardubice se věnoval vzdělávání a politice antického Řecka. Jindřich Karásek z Karlovy univerzity se zaměřil na pojem vzdělání u Hegela. Aleš Prázný z Univerzity Pardubice se pak zamyslel nad současnou vzdělaností z hlediska Humboldtovské univerzity.

Šlo o první sejití v sérii seminářů, jejichž cílem je propojování jednotlivých předmětů ve výuce a obnova klasické vzdělanosti. Kontexty humanity se zaměřují také na vytváření neformální platformy pro pedagogy, kteří hledají nové cesty, jak vést studenty ke smyslu vzdělání a vědomí souvislostí.

Kontakt: Daniel Raus +420 606 634 843, d.raus@energeia.cz

www.kontextyhumanity.cz
www.energeia.cz

Beseda o tajemství evoluce

V pátek 24. září 2021 se odehraje beseda o knize Meze darwinismu. Zúčastní se jí autor knihy Jiří Vácha a známý pedagog a kněz Marek Orko Vácha. Beseda proběhne v rámci mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy v Praze na holešovickém výstavišti v pravém křídle Průmyslového paláce na stánku P 106. Začne ve 14 hodin. Více

>>