Ruský imperialismus v umění a náboženství

V rámci projektu StředověC JinaX v Kontextech proběhl v úterý 17. října ve Francouzském institutu v Praze seminář pro pedagogy i širokou veřejnost.

Zde můžete shlédnout záznam.

Téma semináře:

Rusko, velká země, a ještě větší téma. V přímém přenosu dnes sledujeme a zažíváme ruskou propagandu a dezinformace. Známe tento fenomén i z dějin Ruska? Komu a čemu měly tyto záměrně nepravdivé informace sloužit? Jakou formou a kým byly šířeny? Jak propaganda měnila vnímání identity Rusů?

Přednášející:

doc. PhDr. Pavel Boček, CSc. z Historického ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity – specializuje se na středověké dějiny východní Evropy a církevní dějiny v Rusku

a prof. Ivan Foletti, MA, Docteur ès Lettres, vedoucí Centra raně středověkých studií při Semináři dějin umění Filozofické fakulty Masarykovy univerzity – ve svém výzkumu se věnuje dějinám ruské vědy a umění v posledních dvou stoletích.

Seminář je součástí cyklu StředověC JinaX v Kontextech. Cílem projektu je vytvořit platformu pro sdílení kritické reflexe nad minulostí a současností. Chceme se společně zamýšlet nad tím, zda a jak minulost nastavuje zrcadlo naší současnosti.

Podrobnosti o semináři najdete v Pozvánce.

Zde si můžete stáhnout plakát ve formátu pdf.

Informace o seminářích Kontextů humanity najdete zde.