Činnosti

Semináře

Ve spolupráci s Univerzitou Pardubice pořádáme vzdělávací semináře pro pedagogy – více informací najdete zde. Hlavním cílem seminářů je rozšiřování výuky v souvislostech. Slouží k dalšímu vzdělávání pedagogů, a také jako diskusní fórum o otázkách a problémech současného vzdělávání.

Interdisciplinární platforma

Ve spolupráci s Univerzitou Pardubice vytváříme nezávislou interdisciplinární platformu, která povzbuzuje zájem o klasický smysl vzdělanosti.

Mediální, osvětová a publikační činnost

Aktivity v rámci Kontextů humanity zahrnují mediální, osvětovou a publikační činnost. Snažíme se komunikovat veřejnosti potřebu klasického vzdělávání a výuky v souvislostech, tak aby se zvyšovala poptávka ze strany rodičů, kteří mají zájem o co nejlepší vzdělání svých dětí. Současně chceme upozornit na danou potřebu i v rámci celospolečenské debaty stran školství.

Konference Člověk a média

V pondělí 12. dubna 2021 od 19:00 proběhne online konference na téma „Sociální sítě: mezi svobodou a manipulací“. Bude hledat odpovědi na aktuální otázku, kde jsou meze svobody na internetu, který mimořádně silně ovlivňuje celou společnost. Hosty budou: Alexandra Alvarová (publicistka a spisovatelka), Josef Holý (expert na IT inovace a umělou inteligenci) a Pavel Havlíček

>>